Hakkımızda

Biz Kimiz?

1949 yılında dedemiz Salih Mehmet Köşkdere’nin ticari hayata atılmasıyla doğan Köşkdere Grubu, ilk ticari faaliyetlerine Tekirdağ Çorlu’da başlamıştır. Sırasıyla düven satışı ve tamiri, meyve toptancılığı, nakliye, otelcilik ve mobilya sektörlerinde faaliyet alanını genişleterek büyüyen Köşkdere Grubu’nun, uzun yıllar boyunca öğrendiği, geliştirdiği ve ürettiği know-how’u pazarlama ve hizmet sektörüne yoğunlaşarak geliştirmiştir.

Salih Mehmet Köşkdere tarafından kurulan Konak Mobilya ile hizmet sektörü alanında ilk önemli atılımını yapan Köşkdere Grubu, 1980’li yıllarda ailenin ikinci kuşak yöneticileri olan Nihat ve Nuri Köşkdere’nin bayrağı devralması ile yeni bir sürece girmiştir. Ülkemiz ticaret ve sanayi hayatının yaşadığı büyük dönüşüm ve küreselleşme alanında yaşanan hızlı gelişmelere kayıtsız kalmayarak büyüme yönünde hızlı ve sağlam adımlar atarak yol kat eden Köşkdere Grubu, ürün çeşitliliği ve hizmet kalitesini arttırmak amacı ile Konak Mobilya’nın bir showrooma sahip olması gerekliliğini tespit ederek 400 metrekarelik sergi alanlarını büyüterek, 2400 metrekareye ulaşan yeni bir yapılanma ile hizmet sunmaya devam etmiştir.

1994 yılına gelindiğinde, Köşkdere Grubu hizmet sektöründe ve pazarlama alanında edindiği donanım ve tecrübeyi otomotiv sektörüne kanalize etme kararı alarak, TOYOTA Plaza Köşkdere ile Çorlu’da faaliyetlerine başlamış ve geride kalan yirmi yılı aşkın süre içerisinde sektörünün bölgesel olarak kalite ve hizmet standartları çıtasını belirleyen başat oyuncusu konumuna varan yolculuğa başlamıştır.

Faaliyet gösterdiği her alanda, dönemin tüketici reflekslerini ve taleplerini baz alarak hizmet sunmayı şirket politikası olarak belirlemiş olan Köşkdere Grubu, ürün çeşitliliği ile tüketicinin seçme hakkına her zaman saygı duymuştur. Bu anlayışını otomotiv sektöründe de ortaya koyan Köşkdere Grubu, daha sonra Çorlu Onur-Işıl Otomotiv kısa süre içerisinde Honda Otomobil, Honda Motosiklet, KIA ve Traka geneli bayiliği ile Hyundai Trucks markalarını bünyesine katarak yerel aktör konumunu bölgesel bir seviyeye taşımıştır. İkinci el araç alım ve satımı alanında da faaliyet göstererek otomotiv alanında tüm tüketici ihtiyaçlarını karşılamak adına hizmet gamını çeşitlendirmiş ve zenginleştirmiştir.

2011 yılında bölgesel atılımlarına hız veren grup, Trakya genelinden gelen yoğun talebi daha rahat karşılamak adına Köşkdere Plaza Edirne’yi faaliyete sokmuştur. Tüm Trakya’lıların yaşadıkları şehirde kaliteli, hızlı ve ürün çeşitliliği kapsamında hizmet alma hakları olduğuna inanan Köşkdere Grubu Edirne Plazasının bünyesinde Hyundai, KIA, Peugeot, Honda Otomobil ve Honda Motosiklet markalarını Edirnelilere sunmuştur. İkinci el araç alım ve satım noktası olarak da faaliyet gösteren Köşkdere Plaza Edirne’nin, Keşan ve Lüleburgaz’a uzanan iki aktif pazarlama kolu ve Köşkdere Point uygulaması ile, il genelinde yaygın hizmet ağını genişletmektedir.

Köşkdere Grubu’nun birinci kuşaktan gelen güven temelli ticaret kültürünün manevi mirası ve pazarlama ve hizmet sektörü alanında bölgesel kalite standartlarını belirleyen çizgisi, müşteri taleplerini doğru okumak, pazarı doğru analiz etmek ve doğru aksiyonları alarak ilerici fikirlerle faaliyet göstererek büyümüştür. Bu bağlamda Köşkdere Grubu bünyesinde hizmet veren tüm plazalarda, müşteri talepleri doğrultusunda ikinci el araç alış ve satış servisleri, sigorta hizmetleri, LPG dönüşüm uygulaması, servis ve yedek parça hizmetleri, oto kuaför ve car care hizmetleri, lastik servisi, araç içi deri koltuk kaplama ve hasar servisi gibi alanlarda KÖŞKDERE PLUS markası ile tüm marka ve modellerden otomobil sahiplerine kaliteli, uygun fiyatlı ve garantili hizmetler sunmaktadır.

2010 yılı itibariyle ikinci kabuk değişimini yaşayan Köşkdere Grubunda, üçüncü kuşak yöneticiler yönetimi devralmaya başlamış ve yarım asrı aşan süredir büyüyen bu dev çınarın daha da kök salması ve güçlenmesi adına global iş standartlarını hayata geçirerek, çağın gerekliliği olan dijital yatırımlar, insan kaynakları, müşteri ilişkileri ve pazarlama kültürü alanında bölgesel anlamda çığır açan faaliyetleri hayata sokmuşlardır. Sırası ile Işıl Köşkdere, Zeynep Köşkdere ve Onur Köşkdere’nin sisteme entegre olarak yönetim görevlerini devralmaları ile yaşanan değişim, dönüşüm ve ilerleme süreci hız kesmeden devam etmektedir. Bilimsel yönetim anlayışını benimsemiş olan üçüncü kuşak yöneticilerimiz; birinci kuşaktan gelen ticari kültürü, ikinci kuşağın danışmanlığı doğrultusunda uygulamaktadırlar.

Ticari hayatı boyunca faaliyet gösterdiği her sektörde müşteri odaklı yaklaşımı ile samimi ve hızlı çözümler sunan Köşkdere Grubu, tüm müşterileri ile bir aile sıcaklığını ve samimi iletişimi yakalamayı başarmıştır. Tüm müşterilerine aynı kalitede hizmet sunmak, tüm çalışanlarına aynı standartlarda verimli bir iş ortamı sunan Köşkdere Grubu, üçüncü kuşak yöneticilerinin bölgesel görev dağılımları ile kolektif bir yönetim anlayışıyla faaliyetlerini sürdürmekte ve büyümeye devam etmektedir.

Köşkdere Otomotiv bünyesinde hizmet sunan yüz yetmiş çalışanı ile Köşkdere Grubu, Tekirdağ Çorlu ve Edirne’de toplam üç farklı noktada yedi global markanın satış ve satış sonrası servis hizmetlerini sunmakta, ayrıca tüm marka ve modelden araç sahiplerine KÖŞKDERE PLUS markası ile ikinci el araç alış ve satış servisleri, sigorta hizmetleri, LPG dönüşüm uygulaması, servis ve yedek parça hizmetleri, oto kuaför ve car care hizmetleri, lastik servisi, araç içi deri koltuk kaplama ve hasar servisi alanında hizmet sunmaktadır.

Back to top